Profilaktiniai tyrimai

Profilaktiniai-tyrimai

Eiti į nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos svetainę

Bendrojo-ugdymo-istaigos-reagavimo-algoritmas_04-13

COVID-19 statistika – oficiali ir realiu laiku

Emocinės ir psichologinės pagalbos kontaktai

Visoje Lietuvoje skelbiamas karantinas 2020-03-16

Brandos egzaminų tvarkaraščio pakeitimai 2020-03-13

Bendrojo ugdymo plano keitimas 2020-03-13

Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarimo protokolas 2020-03-12

Vilniaus miesto ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio protokolas 2020-03-12

Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos tėvams ir mokytojams

Bandant prisitaikyti prie pasikeitusios kasdienybės, tėvams kyla daugiau įtampos, nerimo ir klausimų nei įprastai. „Tėvų linijoje“ Paramos vaikams centro psichologai teiks nemokamas ir anonimines konsultacijas telefonu kaip įprasta – darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val.

„Rekomenduosime, kaip susitarti dėl naujų taisyklių šeimoje ir brėžti ribas. Atsakysime į klausimus, kylančius dėl vaikų savijautos ir elgesio (nerimo, baimių). Labai kviečiame tėvus paskambinti, jeigu jie patys jaučia nerimą, sunku nusiraminti, kyla didelis pyktis, kuris išliejamas ant vaikų ir kitų šeimos narių. Beje, kaip anksčiau, konsultuojame ir visais vaikų auklėjimo klausimais”, – sako Paramos vaikams centro psichologė, „Tėvų linijos“ vadovė Jūratė Baltuškienė. 

Daugiau informacijos – prisegtuke arba https://bit.ly/2TSlPEM 

Karantino metu „Tėvų linija“ veikia įprastai

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.  Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00.00 val. iki kovo 30 d. 24.00 val. 

Karantino metu pastebėję pažeidimus galite kreiptis 112.

Stabdomas ugdymo ir vaikų priežiūros procesas bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose.

Tel. 868484141 (direktorė F. Gulbinienė)

Tel. 868485552 (direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Armanavičė)

Tel.  862085303 (direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Poškaitė-Genienė)

Tel. 868483848 (direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams L. Paulavičienė)

Tel. 868487132 (socialinė pedagogė V. Šikšnienė)

Tel. 868479829 (budintys asmenys)

Informacija nuolat atnaujinama

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, akcentuojame, kad  š. m. kovo 13-27 d. nustatomos privalomos vaikų atostogos ir taip stabdomas ugdymo procesas (vadovautis ŠMSM priimtu teisės aktu, pridedama).

Siekiant užtikrinti abiturientų pasirengimą brandos egzaminams, sudarome sąlygas 4-tų gimnazijos klasių mokiniams jų pamokų laiku konsultuotis su dalykų mokytojais. Mokytojai konsultacijas organizuos jų pasirinktu nuotolinio mokymo būdu, apie kurį informuos mokinius individualiai. Konsultacijos neprivalomos ir organizuojamos mokiniams pageidaujant.

Dėl Brandos egzaminų. Sprendimus dėl egzaminų datų priima Švietimo, mokslo ir sporto ministras.  Kviečiame informaciją sekti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos interneto svetainėje.

Dalinamės aktualiomis nuorodomis:

Pagrindinis Vilniaus miesto DUK sąrašas:

http://sveikas.vilnius.lt/

Atnaujinamos rekomendacijos ir naudingos nuorodas dėl prieinamų nuotolinio mokymo priemonių:

Oficiali Vilniaus miesto savivaldybės administracijos grupė pedagogams dėl nuotolinio mokymo rekomendacijų „Vilniaus mokytojai“:

https://www.facebook.com/groups/205987490642900/

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijos:

https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso

Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos:

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

Atnaujinta, kokioms sąlygoms esant žmogus bus tiriamas dėl koronaviruso infekcijos:

 1. keliavęs paveiktose teritorijose arba buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju;
 2. asmeniui yra pasireiškusi sunki ūmi arba tik ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas);
 3. nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų aukščiau minėtus  simptomus, tačiau reikalinga hospitalizacija;
 • Informacija visiems grįžusiems asmenims iš paveiktų teritorijų:
 1. ir toliau prašoma pateikti informaciją apie save šiais būdais: užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje pateikiamą anketą:  http://nvsc.lrv.lt/covid-19; pranešus tel.: (8 5) 212 4098, el. paštu: info@nvsc.lt
 2. 14 dienų stebėti savo sveikatą;
 3. jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti telefonu skubios pagalbos telefonu 112, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus; 
 4. jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą;
 5. nuo šiol izoliacijai namuose (saviizoliacijai) sveikiems ir neturėjusiems sąlyčio su sergančiuoju koronaviruso liga žmonėms nebebus išduodami nedarbingumo pažymėjimai; Ugdymo įstaigų vadovų prašoma leisti darbuotojams bei mokiniams (vaikams), jei jie pastaruoju metu grįžo koronaviruso paveiktų šalių, nesilankyti švietimo įstaigoje, sudaryti sąlygas mokytis nuotoliniu būdu, savarankiškai, o darbuotojams – dirbti nuotoliniu būdu. 
 6. Nedarbingumo pažymėjimas bus išduotas asmenims, grįžusiems iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Italijos, kuriems yra pasireiškusi sunki ūmi arba tik ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas). Esant galimybei kviečiama darbdavius sudaryti sąlygas dirbti nuotoliniu būdu.

Atsakymas į dažniausiai užduodamą klausimą dėl izoliavimosi sampratos ir būtinųjų veiksmų. Jei asmuo izoliavosi, intensyviai rekomenduojama:

 1. nepalikti izoliavimosi vietos 14 d. nuo paskutinės rizikos užsikrėsti dienos (paskutinės buvimo paveiktoje teritorijoje dienos);
 2. nesilankyti viešose vietose, pvz., mokykloje, darbe, universitete, masinio susibūrimo vietose ir kt.;
 3. visą izoliavimosi laiką nepriimti svečių namuose;
 4. kasdien matuoti kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir pranešti jums skambinančiam  visuomenės sveikatos specialistui apie atsiradusius sveikatos pokyčius (atsiradus kosuliui, dusuliui, apsunkintam kvėpavimui ar kt.);
 5. jei įmanoma, maistu ir kitais būtinaisiais poreikiais kviesti pasirūpinti šeimos narius ar draugus, kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės. Jei nėra tokios galimybės, rekomenduojama maistą užsakyti į namus.

Kviečiame Jus susipažinti su dažniausiai užduodamais klausimais dėl COVID-19 ir atsakymais į juos: http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/duk-covid-19

 

Plačiau skaitykite...