Fotografija neskaičiuoja dar nė 200 metų, o technologiškai ši viena iš naujausių vaizduojamojo meno šakų pakito nenusakomai: nuo pirmųjų fotografijų iki šiuolaikinės skaitmeninės technologijos.

Pakito ne tik fotoprocesų technologijos, bet ir fotografijos samprata, pritaikymas, filosofija.

Apie tai gimnazistams pasakojo edukacinio užsiėmimo „Užfiksuota šviesa – chemija ir fotografija“ vedėjai. Taip pat mokiniai ne tik teoriškai, bet ir naudodami senosios fotografijos metodą – cianotipiją – vieną iš pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų, kuris atrastas 1842 m., gamino atvirukus.

Žingsnis po žingsnio mokiniai kūrė savo kūrinį: teptuku užtepė ultravioletiniam spektrui jautrų mišinį, tuomet ruošinį išdžiovino, tada iš pasirinktų elementų – džiovintų augalų arba karpomų siluetų iš popieriaus – išdėliojo piešinį, sudėliotą kompoziciją jie užfiksavo po ultravioletine lempa.

Programoje, kuri finansuojama Kultūros paso lėšomis, balandžio 6 dieną dalyvavo gimnazijos II-IV kl. mokiniai