LL

Socialinis ir emocinis ugdymas

Nuo 2016 m. rugsėjo mėn. 1 d. Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje diegiama nuoseklaus socialinio ir emocinio ugdymo metodika, įgyvendinant Lions Quest gyvenimo įgūdžių ir mokymosi tarnaujant programą „Raktai į sėkmę“.

Lions Quest programos „Raktai į sėkmę“ konsultantų komanda gimnazijoje:

  • Jūratė Poškaitė – Genienė, direktorės pavaduotoja ugdymui;
  • Vilma Šikšnienė, socialinė pedagogė metodininkė;
  • Beatričė Nivinskaitė, psichologė;
  • Remigija Kalendienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja;
  • Inga Žiedė, etikos mokytoja

Lions Quest programa „Raktai į sėkmę“ – tai įrankis, atitinkantis vyresnių klasių mokinių poreikius. Ši programa įgyvendinama padedant VŠĮ Lions Quest Lietuva. LIONS QUEST programa „Raktai į sėkmę“ yra išsami ir lanksti programa, padedanti stiprinti pilietinę atsakomybę bei esmines socialines, emocines, akademines kompetencijas ir darbo įgūdžius. Mokymosi tarnaujant projektai ugdo asmeninę ir socialinę atsakomybę, moko kurti ir palaikyti pozityvius tarpusavio santykius, suteikia galimybę pažinti ir mokytis iš realaus gyvenimo.

Mokymosi tarnaujant projektai

2019-2020 m. m.

Tarnystės projektas „Piratų laivas“


2018 – 2019 m.m.


ppt-saugumas-man-patinka-3-638

ppt-saugumas-man-patinka-4-638ppt-saugumas-man-patinka-5-638

„Raktai į sėkmę“ programos mokiniai mokosi efektyvios komunikacijos, analizuoja ir sprendžia problemas, nusistato ir siekia tikslų, sėkmingai dirba kaip komandos nariai, o konfliktus sprendžia taikiai. Mokiniai taip pat išmoksta atsispirti neigiamam bendraamžių spaudimui, priimti sprendimus, saugančius sveikatą, suprasti bei priimti skirtumus klasėje, mokykloje ir bendruomenėje.

lq_l

Programos „Raktai į sėkmę“ uždaviniai:

  • Mokiniai ugdo įgūdžius, reikalingus dirbant komandoje, objektyviai vertinant, taikiai bei konstruktyviai sprendžiant problemas ir konfliktus, renkantis sveiką gyvenimo būdą.
  • Mokiniai planuoja ir vykdo mokymosi tarnaujant veiklą, kuri sprendžia realias bendruomenės problemas ir suteikia mokiniams galimybę reikšmingai prisidėti prie mokyklos ir bendruomenės gyvenimo.
  • Mokiniai turi progą pademonstruoti tokias teigimas savybes kaip: sąžiningumas, atsakomybė, savidrausmė, pagarba ir pagalba kitiems.
  • Mokiniai sulaukia bendradarbiaujančių šeimų, mokyklos ir bendruomenės paramos.

lq