Pirmosios pagalbos mokymai programos „DofE“ dalyviams
Mokymus vedė gimnazijos VSPS Indrė Česnulienė.

Buvo apžvelgtos temos:

• Nukentėjusiojo būklės įvertinimas.
  • Veiksmai skubios pagalbos atveju: ABCD gaivinimas, kvėpavimo takų atvėrimas, kraujo cirkuliacijos užtikrinimas. Žaizdų tvarstymas ir kraujavimo stabdymas. Nesudėtingų sveikatos sutrikimų gamtoje gydymas (pūslių, įsipjovimų, įsibrėžimų, nusideginimų ir nuplikymų, galvos skausmų, vabzdžių ir gyvūnų įkandimų, saulės nudegimų, rakščių gydymai).
  • Sudėtingesnių situacijų, tokių kaip patempimai, išnirimai ar galūnių lūžiai, atpažinimas. Pagalba perkaitimo atveju. Užspringusiojo, skęstančiojo gelbėjimas.
  • Veiksmai kviečiant pagalbą (sužeidimo ar nelaimingo atsitikimo atveju).
  • Savipagalba, veiksmai laukiant profesionalios pagalbos, pagalba paieškos tarnyboms.

Dalyviai ne tik išgirdo patarimus, bet ir praktiškai išbandė teisingai sutvarstyti žaizdą bei atlikti pradinį gaivinimą. Mokiniai suprato kaip reikia stabdyti kraujavimą, kokią tvarsliavą naudoti bei kokių veiksmų imtis žmogui nualpus ar užspringus. Mokiniai įdėmiai klausėsi, buvo aktyvūs atlikdami užduotis komandose.