Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje 2020 m. kovo 24 d. turėjo įvykti planuotas ir visos bendruomenės ilgai lauktas kūrybinių dirbtuvių FabLab atidarymas. Deja, bet šį renginį, kaip ir daugelį kitų renginių ne tik mūsų gimnazijoje, bet ir visoje Lietuvoje, teko atšaukti dėl COVID-19 sukeltos globalinės grėsmės. Tačiau mūsų gimnazijos kūrybinės dirbtuvės FabLab veikia ir karantino metu – čia pagaminti apsauginiai veido skydeliai, skirti medikams bei kitiems asmenims, turintiems artimus kontaktus su sergančiais. Apsauginiai skydeliai pagaminti bendradarbiaujant su „Robotikos mokykla“ ir „Linkmenų fabriku“, kurie pasidalino jų sukurto apsauginio veido skydelio maketu, o maketą pakoregavo ir mūsų gimnazijos techninių dirbtuvių lazerinėms staklėms Nova24 pritaikė nuotoliniu būdu besimokantis IIA klasės mokinys Martynas Matijošius. Iš viso pagaminta 90 apsauginių veido skydelių. Techninį skydelių gamybos procesą atliko technologijų mokytojas Aurimas Lingė. Ant apsauginių veido skydelių priekinės dalies lazerinėmis pjovimo staklėmis išgraviruotas mūsų gimnazijos palinkėjimas „Mes su Jumis! “ juos dėvėsiantiems medikams, kartu tampa ir medikų palinkėjimu sergantiesiems. Apsauginiai skydeliai (60 vnt.) perduoti Vilniaus miesto savivaldybės administracijai. Iš čia jie bus paskirstyti į ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigas, kurias lanko su virusu kovojančių medikų vaikai. 30 apsauginių veido skydelių gimnazijos technologijų mokytojas Aurimas Lingė šiandien nuvežė į Panevėžio miesto VšĮ Respublikinės ligoninės infekcinių ligų skyrių ir perdavė infekcinių ligų klinikos vedėjui Eugenijui Preidžiui. E. Preidis ir infekcinių ligų skyriaus personalas nuoširdžiai dėkoja už gražią iniciatyvą. Didžiuojamės brandžia ir iniciatyvia Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos bendruomene, įprasminusia kūrybinių dirbtuvių FabLab veiklos pradžią ir davusia labai prasmingą startą tolesnėms dirbtuvių veikloms.
Dalinkimės šia bendrystės ir kūrybiškumo iniciatyva, įkvėpkime kitus.
#LaikykitėsMedikai