Gimnazijos III klasių mokiniai buvo pakviesti į ugdymo karjerai susitikimą su Vilniaus RKPKS štabo seržantu, vyresniuoju verbuotoju Igoriu Bartanovičiumi.

Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su krašto apsaugos sistema, nuolatine privalomąja pradine karo tarnyba ir kitais galimais karo tarnybos būdais, kario kasdienine rutina, šauktinių gyvenimu. Svečias pristatė, kad norėdamas studijuoti ir pasiruošti profesinei karininko tarnybai Lietuvos kariuomenėje gali rinktis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją.

Susitikimo pabaigoje mokiniams pasiūlyta atsakyti į klausimus Kahoot platformoje. Pradedant žaidimą, lektorius pajuokavo, kad jį dažniau laimi merginos. Pasirodo, mūsų trečiokės – ne išimtis, žaidimo laimėtojų gretose dvi merginos – Ugnė ir Greta ir vienas vaikinas – Gabrielius.

Svečias mielai atsakė į trečiokų klausimus: ir apie „muilo dieną“, ir apie karines pratybas, ir apie tai, už kokius nusižengimus tarnaujantis karys gali netekti savaitgalio laisvadienių.