Šių metų lapkričio 23 d. minėjome dr. Jono Basanavičiaus 170 – ąsias gimimo metines. Gimnazija organizavo renginių ciklą, skirtą paminėti šią svarbią datą.

• Dar spalio mėnesį, lydimi mokytojų Aušros Pačkauskienės, Miglės Glebuvienės ir Virginijos Dudarevičienės,  3-iokai išsiruošė į kelionę Vilniaus gatvėmis, kurią pavadino ,,Dr. Jono Basanavičiaus pėdsakais XXI a. sostinės takais”.  Keliaudami mokiniai sukūrė filmuką, kurį pristatė ne tik gimnazijos bendruomenei, bet ir kitoms dr. Jono Basanavičiaus vardo Lietuvos mokykloms, dalyvaudami bendroje mokyklų konferencijoje, kuriuo pasidalino ir Signatarų namai.

Kviečiame drauge pakeliauti!

• Lapkričio 12 d. gimnazijos erdvės pasipuošė menininkės Virginijos Armanavičienės karpinių paroda “Aš užgimiau Lietuvoj”, skirta patriarcho jubiliejui.

Lapkričio 17 d. gimnazijos mokiniai, padedami dailės mokytojos Salvinijos Ramonienės, atidarė parodą “Prieverpstės”. Prieverpstės – ypatingi kūriniai, nukeliantys į mūsų tautos patriarcho gyvavimo laikmetį!

• Dr. Jono Basanavičiaus 170-ųjų gimtadienio metinių išvakarėse, lapkričio 22 d.,  gimnazija iš vakaro pasipuošė didelėmis šviečiančiomis raidėmis VJBG! Gimnazijos trečiokai ir mokytoja Lina Rimkuvienė buvo šios idėjos autoriai.

Dr. Jono Basanavičiaus gimtadienį švenčiame!

Lapkričio 23-ioji išaušo ne tik pasipuošusi snaigių šokiu, bet ir kupina renginių!

• Gimnazijos antrokai nuo ankstyvo ryto, lydimi fizinio ugdymo mokytojų Jūratės Armonienės  ir Inesos Bolotinos, skubėjo į sporto šventę bei bėgimo estafetę. Geriausi sportininkai pasidabino gimnazijos FabLab dirbtuvėse pagamintais medaliais, kurių maketą paruošė 4A klasės mokinys Edvinas Stonys, mokinį konsultavo technologijų mokytojas Aurimas Lingė.
  • Dr. Jono Basanavičiaus gimtadienį trečiųjų klasių mokiniai paminėjo susirinkę į protų mūšį. Gimnazistai suko galvas atsakydami į įvairius klausimus, susijusius su patriarcho gyvenimu, veikla. Visoms komandoms neblogai sekėsi, tačiau nugalėjo 3A klasės mokiniai. Protmūšiui mokiniams pasiruošti padėjo mokytojos Lina Matusevičiūtė ir Laima Plentienė.
  • Ilgosios pertraukos metu basanavičiukai ir mokytojai skubėjo į gimnazijos kiemą ir visi drauge, vadovaujant mokytojai Gabrielei Petraukienei, šoko masinį šokį, skambant dainai “Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos”.
  • Tą pačią lapkričio 23 d. ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo ir netradicinėse literatūros pamokose, kuriose mintimis apie literatūros svarbą šiuolaikiniame pasaulyje dalijosi Meno ir teorijos katedros profesorė, humanitarinių mokslų daktarė, LTTI direktorė Aušra Martišiūtė – Linartienė ir humanitarinių mokslų daktarė, LTTI Naujosios literatūros skyriaus vadovė Viktorija Šeina – Vasiliauskienė.
  • Visas J. Basanavičiaus vardo mokyklas suvienijo bendra konferencija ,,Dr. Jono Basanavičiaus pėdsakais XXI a.”, po kurios iškart, nešini gimnazijos vėliava, skubėjome prie dr. J. Basanavičiaus paminklo, prie Lietuvos filharmonijos, kur vyko Vilniaus m. renginys, kurį organizuoti buvo patikėta mūsų gimnazijai. Šventės dalyvius sveikino Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė. Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatė – etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, visuomenės veikėja ponia Zita Kelmickaitė ne tik sveikino, bet patikrino susirinkusiųjų žinias apie dr. J. Basanavičių, surengdama viktoriną.  Šventės metu buvo apdovanoti ir kūrybinių darbų “Dr. Jono Basanavičiaus pėdsakais XXI a.” laureatai. Konkursui J. Basanavičiaus vardo mokyklų mokiniai pateikė 32 darbus. Be jokios abejonės, viena smagiausių akimirkų šventėje – vaišės! Gimnazistai kartu su technologijų mokytoja Skirmanta Jatkeliene iškepė beveik 600 keksiukų, kuriais vaišino šventės dalyvius.

Lapkričio 23-osios atgarsiai.

• ,,Ar pajutote, kad net oras šiandien bylojo apie šventę? Lyg tyčia, staiga išaušo stebuklinga balta diena, kad visus lengvai užkluptų stebuklinga nuotaika, padėsianti gražiai sutikti Jono Basanavičiaus gimtadienį. Iš tiesų, mokiniai tapo nusiteikę šventiškai. Su gimtadieniu, patriarche!“, įspūdžiais dalijosi gimnazijos trečiokas Dovydas Bartkus.
  • Lapkričio 30 d. gimnazija baigė renginių ciklą, skirtą dr. Jono Basanavičiaus 170 – osioms gimimo metinėms paminėti. Paskutinis renginys – dr. Jono Basanavičiaus vardu pavadintos gamtos mokslų laboratorijos atidarymas, kuriame dalyvavo ir susirinkusiuosius sveikino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Alina Kovalevskaja, daug prisidėjusi prie laboratorijos steigimo p. Genovaitė Kynė, Vilniaus STEAM ugdymo atviros prieigos centro Funkcinės dalies vadovas dr. Paulius Lukas Tamošiūnas, Vilniaus švietimo pažangos centro atstovai, Vilniaus m. biologijos mokytojai. Eksperimentus laboratorijoje rodė mokiniai, o jiems talkino biologijos mokytoja Jurgita Aleksandravičienė, chemijos mokytoja Rasa Vičkačkaitė ir fizikos mokytoja Lina Steponavičienė. Iškaba, puošianti laboratorijos duris, buvo pagaminta gimnazijos FabLab dirbtuvėse. Maketą sukūrė 2E klasės mokinys Modestas Anilionis, jį konsultavo technologijų mokytojas Aurimas Lingė.

Gimtadieniai baigiasi, lieka šilti ir jaukūs prisiminimai. Gimnazija išleido 2022–ųjų metų kalendorių, skirtą dr. J. Basanavičiaus jubiliejui. Kalendorių puošia gimnazistų nuotraukos ir atrinkti tekstai. Kalendorių leidimui padėjo parengti mokytojos Miglė Glebuvienė, Vida Liužinienė ir Virginija Dudarevičienė.