Mūsų mokykloje skelbiamas himno kūrimo konkursas!
Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos Mokinių taryba kviečia VJBG mokinius kurti gimnazijos himną, arba gimnazijos dainą, kurią giedos ateities kartos.
1. Gimnazijos dainos (himno) kūrimo kriterijai:
Kūrinys savo nuotaika ir charakteriu artimas himno žanrui, taip pat kūrinys turi būti nesudėtingas, turėti įsimenamą melodiją tam, kad visa mokyklos bendruomenė įvairių švenčių ir renginių metu galėtų nesunkiai giedoti himną (dainą).
Himno tekstas turi atspindėti gimnazijos idėją, vertybes ir viziją.
Tekstas privalo būti parašytas taisyklinga lietuvių kalba.
Himno trukmė turėtų būti ne ilgesnė negu 3 minutės, taip pat himno melodija turi būti originali, nenuplagijuota.
Himnas neturėtų būti trumpesnis negu 2 posmai po 4 eilutės, jei kuriama daina – ne trumpesnė negu 2 posmai ir 1 pasikartojantis priedainis.
Himną (dainą) mokiniai gali kurti grupėse arba po vieną. Pageidautina, jog būtų parašytas kūrinio tekstas bei melodija, tačiau jei kyla sunkumų kuriant melodiją, mokiniai gali atsiųsti tik siūlomą himno tekstą. Himno kūrimo metu siūloma konsultuotis su muzikos mokytoja Lina Poškyte ir lietuvių kalbos mokytoja Remigija Kalendiene.
2. Gimnazijos himno kūrimo pateikimas:
Nusprendus kurti himną, arba gimnazijos dainą, prašome informuoti MT el. paštu vjbgmokiniutaryba@gmail.com
Sukurtą himną, arba gimnazijos dainą, siųsti el. paštu vjbgmokiniutaryba@gmail.com
Himnas (gimnazijos daina) kuriamas ir pateikiamas iki 2022 metų kovo 20 dienos.
Linkime visiems sėkmes ir gero darbo!