Džiaugiamės, kad mūsų gimnazija dalyvauja projekte „IV IT kalbos“ kartu su dar 3 Vilniaus miesto gimnazijomis!
SĮ „Vilniaus planas“, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe ir VšĮ „Vilniaus švietimo pažangos centru“ nuo 2022 m. sausio mėn. įgyvendina bandomąjį projektą „IV IT kalbos“.
Projekte vadovaujamasi principu, kad mokyklose kiekvienas mokinys bus gerai įvaldęs bent 3 kalbas: lietuvių (ar kitą gimtąją kalbą), užsienio kalbą ir informacinių technologijų kalbą.
IT kalba gali būti suvokiama kaip keturios skirtingos sritys, apimančios:

• Kompiuterinės įrangos saugą (angl. Cyber and Hack);
  • Įrenginių valdymą ir programavimą (angl. Robotics and Programming) iš pasirinktų programavimo kalbų (pvz.: Python ir Delphi ar kitų);
  • Produktų dizainą kaip vaizdą, garsą, piešimą, kūrimą (angl. Media and NFT Design);
  • Elektroninį sportą (angl. E-sport), tai  žaidimas ir/ar jų kūrimas.

Taigi, šiuo projektu siekiama įgalinti Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklas gebėti ugdyti keturias IT kalbas.