Gimnazija DofE programoje dalyvauja nuo 2014 metų.

2020 metais gimnazijoje yra

Pasaulinės DofE apdovanojimų programos vadovės gimnazijoje

DofE programos koordinatorė, DofE vadovė, žygio vadovė

DofE vadovė, žygio vertintoja

DofE vadovė, žygio vertintoja

Vilma Šikšnienė, 108 kab.

Lina Steponavičienė, 301 kab.

Inesa Bolotina, 010A kab.

The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE apdovanojimai) yra pasaulyje gerai žinoma jaunimo mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti praktinių įgūdžių. Tai savanoriška veikla, nepripažįstanti jokios konkurencijos, skatinanti savęs pažinimą ir tobulėjimą. Dalyviai kryptingai ugdo įgūdžius, sportuoja, savanoriauja ir kartu su komanda eina į žygius. Kiekvienai veiklai išsikelia tobulėjimo tikslus ir jų siekia.

DofE programa visuomet yra iššūkis, tačiau kartu ir linksmas nuotykis. Dalyvaudamas gali pasirinkti vieną iš trijų programos sudėtingumo lygių: bronzos, sidabro, aukso. Dalyviai turi išlavintus bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius ne tik su bendraamžiais, bet ir su vyresniais, oficialesniais žmonėmis, jie žino savo tikslus ir kaip jų pasiekti. Dalyvavimas skatina asmeninių bei socialinių įgūdžių ugdymą(si). Jauni žmonės geriau supranta savo stiprybes ir silpnybes, atranda savo mokymosi stilių, padidina mokymosi motyvaciją, pagerina mokymosi rezultatus. Stiprinami kritinio mąstymo įgūdžiai, didėja reflektyvumas. Lavina darbui reikalingus įgūdžius, praplečia pažinčių ratą, užmezga naudingų kontaktų ateities profesijai ar verslui. Jauni žmonės susiranda draugų, kurie turi panašių pomėgių ar interesų. Programos metu stiprėja socialinės kompetencijos. Pagerėja fizinė būklė, ugdomi sveikos gyvensenos įgūdžiai. Pastebimai pagerėja bendravimo užsienio kalba įgūdžiai. Programa yra gerai vertinama darbdavių, todėl didėja jaunų žmonių konkurencingumas darbo rinkoje.

Pabaigus DofE programą išduodamas sertifikatas ir ženklelis. Ženkleliai yra trijų lygių ir atitinka skirtingus programos sudėtingumo lygius. Dažniausiai pradedama nuo bronzos siekimo ir palaipsniui prisiimant vis didesnius iššūkius siekiama sidabro ir aukso ženklelių.


DofE apdovanojimų ceremonija

2020 – 09 – 24