Projektas „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“

Minint Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį dvi Vilniaus mokyklos, pavadintos Nepriklausomybės akto signataro dr. Jono Basanavičiaus vardu, rengia projektą „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“. Abiejų mokyklų mokiniai, padedami Vilniaus universiteto radijo klubo ir Lietuvos radijo mėgėjų draugijos, turės galimybę susisiekti ir užduoti klausimus Tarptautinės kosminės stoties astronautams. Projektas yra unikalus ir neturi jokių alternatyvų visoje Lietuvoje, todėl dalyvauti šiame projekte – ne tik didžiulė garbė, bet ir atsakomybė.

Šio projekto tikslai yra ne tik skleisti Lietuvos vardą ir paminėti Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį, bet ir populiarinti  tiksliuosius mokslus, supažindinti mokinius su mokslo pasaulio naujovėmis, išradimais.

Įvyko jau labai nemažai: po susitikimo ir pažinties su Simonu Kareiva, vienu iš pirmojo lietuviško palydovo „LituanicaSAT-1“ kūrėjų, parengta anketa ir projekto aprašas. Tarptautinei kosmoso agentūrai ARISS Europe  (Amateur Radio on the International Space Station) 2017 m. gegužės mėn. buvo pateiktos 52 paraiškos iš Europos švietimo įstaigų. Iš jų atrinkta tik 10 projektų, o vienas jų – Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos ir Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleivių edukacinis projektas. 


2018-02-14

Projektas „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“

Minėdamos Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija ir progimnazija trečiadienį sukūrė tiltą su kosmosu. Lietuvos moksleiviai užmezgė tiesioginį ryšį su Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautu. Skaityti plačiau…


2018-02-12

Tiesioginis pokalbis radijo ryšiu su astronautu, dirbančiu Tarptautinėje kosminėje stotyje

Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazija bei Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazija Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį švęs ypatingai – jos dalyvauja projekte „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“, 
kurio pagrindinis tikslas – tiesioginis ryšys su astronautais kosmose.
Projektas vykdomas kartu su Vilniaus universiteto Radijo klubu ir Lietuvos radijo mėgėjų draugija.

Projekto kulminacija – tiesioginis pokalbis radijo ryšiu su astronautu, dirbančiu Tarptautinėje kosminėje stotyje.
Tai pirmas toks projektas Lietuvos istorijoje! Kvietimas


2018-02-10

Generalinė pokalbio repeticija

Generalinė repeticija įvyko! Komanda pasiruošusi! Mūsų pokalbį radijo bangomis su Tarptautinėje kosminėje stotyje dirbančiu astronautu tiesiogiai stebėkite per Mokslo sriubos TV https://goo.gl/1ARgA8 . Renginio pradžia 14.00 val. Radijo ryšio pradžia 14.45 val. Užsukite į svečius – Konarskio 34, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija.


Šiuo metu Tarptautinėje kosminėje stotyje dirba 54-oji ekspedicija; ji prasidėjo 2017 m. gruodžio mėn. ir baigiasi 2018 m. vasario mėn. Ši ekspedicija apima biologijos ir biotechnologijos, technologijų tyrimus, astrofiziką ir medžiagų mokslą.

 

2017-02-08

Pokalbis su astronautu jau visai čia pat, todėl „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso” komanda nesnaudžia ir intensyviai ruošiasi šiam istoriniam momentui! Jono Basanavičiaus gimnazijoje įvykusios repeticijos metu projekto vadovas Simonas Kareiva instruktavo, kaip elgtis pokalbio metu, o mokiniai mokėsi greitai pristatyti savo klausimus. Žinoma, nepamiršome įamžinti šio susitikimo ir pristatome filmuką, kuriame išgirsite pirmąjį klausimą, kurį Lietuvos moksleiviai užduos astronautui. Dabar žiūrime filmuką, o vasario 16-osios išvakarėse tiesioginio eterio metu žiūrėsime pirmąjį pokalbį su Tarptautine kosmine stotimi!


Apie mus rašo…

Delfi.lt – Valstybės šimtmečio proga unikali dviejų mokyklų akcija – „Rankų tiltas Lietuvai“

Kauno diena – Dvi sostinės mokyklas sujungė rankų tiltas

Panorama – Rankų tiltas Lietuvai – repeticija prieš tikrąjį Lietuvos tiltą su kosmosu! Jau pirmadienį!


2018-02-08

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija bei Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazija Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį rengiasi švenčia ypatingai. Akimirkos…

Šiandien Jono Basanavičiaus progimnazijoje vyko edukacinės pamokos, kurias vedė Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniai, bet svarbiausias akcentas buvo „Rankų tiltas“ kuris sujungė abi mokyklas.

Trumpas žvilgsnis į „Rankų Tilto“ įvykius


Mūsų projekto vadovai LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje plačiau papasakojo apie ypatingą dovaną Lietuvai – tiesiamą tiltą tarp Lietuvos ir kosmoso. Kviečiame paklausyti apie šio unikalaus projekto netikėtą pradžią, veiklų planavimą, mokinių iniciatyvą ir daug daugiau, galėsite net išgirsti klausimų pavyzdžių, kuriuos mokiniai užduos astronautams. Nepraleiskite progos sužinoti daugiau ir apie Lietuvą, ir apie kosmosą! Žiūrėkite…

Džiugios naujienos! Dabar apie projektą „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“ galite paskaityti ir  Lietuvos naujienų portaluose. Mes džiaugiamės, kad mūsų veikla sulaukia vis daugiau dėmesio iš visos Lietuvos. Nepamiršk, kad ir tu gali tapti istorinio momento dalimi ir užduoti klausimą astronautui – padovanok dovaną sau ir Lietuvai.

Paskelbė, kada lietuviai pirmą sykį istorijoje bendraus su astronautais orbitoje

Europos kosmoso agentūra paskelbė, kada lietuvaičiai pirmą sykį istorijoje bendraus su astronautais orbitoje

Lietuvos moksleiviams – unikali proga pabendrauti su astronautais orbitoje


2018-01-15

Mūsų komandos susitikimas su ARISS mentoriumi šiaurės šalims Eskil van Loosdrecht, SM5SRR. Skaityti plačiau…


2017-12-18

Protmūšis rusų kalba apie kosmosą

Prieš Kalėdas Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos aktų salėje vyko protmūšis rusų kalba apie kosmosą, kuriame dalyvavo Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos ir progimnazijos mokiniai. 5 mišrios komandos rungėsi, kuri daugiau žino apie Saulės sistemą, galaktiką, kosminius kūnus, skrydžius į kosmosą ir ryšius su kosmose esančiais objektais. Šis renginys įrodė, kad apie kosmosą galime kalbėti įvairiomis kalbomis – nebus baisu klausimą astronautams užduoti angliškai!


2017-12-18

Išsipildė tai, ko labiausiai siekėme. Skaityti plačiau…

2017-12-14

Šventinių atviručių kūrybinės informacinių technoligijų pamokos „Lietuvos Šimtmečio Kalėdos Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje“. Skaityti daugiau…


2017-12-05

Dovana Lietuvai Šimtmečio proga. Skaityti plačiau…


2017-11-14

Šauniausi klausimai astronautams! Skaityti plačiau…


2017-11-13

Pasirengimai radijo ryšiui su astronautais kosmose. Skaityti plačiau…


2017-10-28-30

Edukacinės veiklos „Nuo M.Koperniko iki kosmoso“ Lenkijoje. Skaityti plačiau…


2017-10-19

Vilniaus Jono Basanavičiaus  gimnazijoje ir Vilniaus Jono Basanavičiaus  progimnazijoje  visą rugsėjo mėnesį  mokiniai patys kūrė projekto „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“ logotipą. Spalio pradžioje vyko logotipo, geriausiai atspindinčio projekto tikslus ir veiklas, rinkimai.

Mokyklų bendruomenių nariai savo favoritus užrašė ant lapelių ir metė į balsavimo dėžutes. Abi mokyklos išrinko po tris geriausius ir daugiausiai balsų pelniusius darbus. Vėliau geriausi šeši logotipai buvo talpinami internete, kur vyko atviras balsavimas facebook‘e.

Gimnazijos abiturientės Lauros Jagėlaitės darbas surinko daugiausiai balsų ir tapo nugalėtoju. Nuo šiol Lauros darbas puoš ir pristatys projektą „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“.

Sveikiname Laurą!

Apie tai, kaip vyko rinkimai, galite pažiūrėti trumpame filmuke. 


2017-10-02

Logotipo rinkimai

Projekto „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“, skirto paminėti Lietuvos Nepriklausomybės 100-metį, logotipo rinkimai. Kviečiame Jus balsuoti už vieną iš šešių geriausių Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos ir progimnazijos mokinių sukurtų logotipų. Balsavimas vyksta spalio 2-9 dienomis.


2017-09-23 Radijo klube vyko techninis pasiruošimas ryšiui su astronautais.

2017 vasara Apie mūsų projektą jau rašė: alfa.lt, bernardinai.lt.

2017-birželis – rugpjūtis Vasarą gimnazijos mokiniai radijo klubo patalpose mokėsi dirbti su technika, ją reguliuoti ir naudoti.

2017-05 Sukurtas filmukas, kuriame mes pristatome abi  mokyklas ir mūsų bendruomenę.  

2017-05-15 Pavasarį gimnazijos mokiniai kūrė antenas palydovų pasiklausymui. Skaityti plačiau…